Philadelphia High School Basketball
Catholic League Team Photos, 2011-12

Return to TedSilary.com Home Page


LA SALLE
Front, L to R -- Pat Cooney, P.J. Acierno, Darnell Artis, Sean Dougherty, Malik Janifer, Aaron Burton.
Back, L to R -- Steve Smith, Matt Murphy, Matt Rodden, Amar Stukes, Alex Cuoci, Ryan Winslow, Colin Buckley.

WEST CATHOLIC
Front, L to R -- Anwar Epps, Malik Tyndale, Chris Baysmore, Marquese Daniels, Jalen McDonald.
Back, L to R -- Isayas Habtu, Anthony Fleet, Carnel Harley, Marques Jackson, Mark Perez, Jaryd "Burger" Jones-Smith.

ARCHBISHOP RYAN
Front, L to R -- Shawn Miller, Tim Raucheisen, Jason Snyder, Sam DuMond, Shane "ey" Kelley, Brendan Horan.
Back, L to R -- manager Colin Yabor, Brian Okolo, Gage Galeone, Terrance Scanlon, Christian Rivera, Nick Augenbaugh, Chris McMonagle,
Kyle Slawter, Matt Dever.
Missing -- Tyler Reed (injured).

ARCHBISHOP WOOD
Front, L to R -- John Parker, Colin Davis, Mike Drumm, Eric Walsh, Tommy Rush.
Back, L to R -- Matt Funk, Zack Carr, Aidan Clinton, Cody Fitzpatrick, Joe LoStracco, Kyle Adkins, Luke Connaghan, Shane Neher,
Pat Smith, T.J. Kuhar, Chase Nicolosi.

FATHER JUDGE
Front, L to R -- Connor Donohoe, Sean Hanna, Matt Walker, Steve Griffin.
Back, L to R -- Jeff Seigafuse, Malik Robinson, Brian Hennessey, Tim Milligan, Joe Robinson.

ROMAN CATHOLIC
Front, L to R -- Marquise Coleman, Rashann London, Britton Lee, Shep Garner, Matt Simon.
Back, L to R -- Secean Johnson, Raquan Brown-Johnson, TreVaughn Wilkerson, Jamil Taylor, Shafeek Taylor.

SS. NEUMANN-GORETTI
Front, L to R -- manager Walt Thompson, Shane Thomas, Billy Shank, Troy Harper, Hanif Sutton, Lamarr Kimble, Maurice Heard Jr.
Back, L to R -- Ja'Quan Newton, Jamal Custis, John Davis, Derrick Stewart, Tony Toplyn, Devahnta Mosley, La'Quan Coaxum.

BISHOP McDEVITT
Front, L to R -- Jordan Watson, Tymere Wilder, Kenyatta Long, Markeise Chandler, Diamir Williams.
Back, L to R -- Mike Newns, Miguel Genabat, Scott Stieritz, Carl Garner, Brahieme Jackson.

CARDINAL O'HARA
Front, L to R -- Sean "For Threeeeee!" Havink, Raymond Harris, Chris Duffin, Jared Richardson.
Back, L to R -- Mike Louden, Pat Hagenbach, Ed Allen, Brandon Wassel, Victor McWilliams.

ST. JOSEPH'S PREP
Front, L to R -- PJ Kelly, Stephen Vasturia, Kyle Thompson, Kevin Oberlies.
Back, L to R -- Gene Williams, Joe Kane, Trevor Johnson, Tom Stewart, Wes Hackman, Matt Gorman, Miles Overton.

CONWELL-EGAN
Front, L to R -- Dylan Pease, Devin McCarthy, Derek Jonas, Brian Carr, Mike Kelly, Ryan Pepito.
Back, L to R -- Ibraham Kamara, Sean Kelly, Bobby McTague, Jamal Nwaniemeka, John Wasson, Uriah St. Lewis.

ARCHBISHOP CARROLL
Front, L to R -- Pat Finnegan, Derrick Jones, Lou Dominique, Tom Rymal, Francis Jackson.
Back, L to R -- Isaiah Warren, Alec Stavetski, Yosef Yacob.

MONSIGNOR BONNER
Front, L to R -- Kevin Sheridan, Nkingi Jones, Dan McLoone, Jack Carden.
Back, L to R -- Christian Summers, Nick Czibik, Pat Vanderslice, Paul Pfeffinger, Mike Proska.

LANSDALE CATHOLIC
Front, L to R -- Cole Sagan, Andrew Riviello, Brian Rafferty, Jeff Wysocki, Matt Angelone.
Back, L to R -- Sean Hilsey, Jim Rock, Kyle "Holla!" Pavlik, David Eckroth, Alex Talarico.