Daily News All-City Football Team, 2014
Return to TedSilary.com Home Page
FIRST TEAM | |||
OFFENSE | |||
Pos. | Name | School | Year |
L | Ryan Bates | Wood | Sr. |
L | Jon Daniel Runyan | SJ Prep | Sr. |
L | Yasir Durante | Imhotep | Jr. |
L | JohnCarlo Valentin | Imhotep | Jr. |
L | Jacob Rebisz | Malvern | Sr. |
Rec. | D.J. Moore | Imhotep | Sr. |
Rec. | Rapheal Rodriguez | Franklin | Sr. |
Rec. | Jimmy Herron | La Salle | Sr. |
Rec. | Dylan Parsons | SCH Academy | Sr. |
QB | Kevin Caldwell | Franklin | Sr. |
QB | Paul Dooley | SCH Academy | Sr. |
RB | Jarrett McClenton | Wood | Sr. |
RB | Samir Bullock | Ryan | Sr. |
MP | Olamide Zaccheaus | SJ Prep | Sr. |
MP | D’Andre Swift | SJ Prep | So. |
K | Jack Soslow | Haver. School | Sr. |
P | Michael Raczak | La Salle | Jr. |
DEFENSE | |||
L | Raquan Thomas | Gratz | Jr. |
L | Gavin Wiggins | Roman | Sr. |
L | Jake Strain | SJ Prep | Jr. |
L | Karamo Dioubate | Prep Charter | Jr. |
L | Shareef Miller | Washington | Sr. |
L | Naseir “Pop” Upshur | Imhotep | Jr. |
LB | Jake Cooper | Wood | Sr. |
LB | Shawn “Woozy” Jenkins | Gratz | Sr. |
LB | Justin Rubin | Wood | Sr. |
B | John Reid | SJ Prep | Sr. |
B | Yeedee Thaenrat | Judge | Jr. |
B | John Chaney | Roman | Sr. |
B | Dox Aitken | Haver. School | Sr. |
B | Shawn Williams | Gratz | Jr. |
SECOND TEAM | |||
OFFENSE | |||
L | Mark Ehrlich | SJ Prep | Sr. |
L | Ryan Neher | Wood | Sr. |
L | Maquel Hardy | Prep Charter | Sr. |
L | Troy Conyers | Franklin | Sr. |
L | Hayden Mahoney | Malvern | Sr. |
L | Teair Tart-Spencer | W. Phila | Sr. |
Rec | Javier Buffalo | Franklin | Jr. |
Rec | AJ Frazier | Roman | Sr. |
Rec | Dominque McNeil | King | Sr. |
Rec | Trevor Morris | Malvern | Sr. |
QB | Kyle Shurmur | La Salle | Sr. |
QB | Andre Dreuitt-Parks | Imhotep | Sr. |
RB | Tyliek Raynor | Imhotep | Jr. |
RB | Alex Arcangeli | Wood | Sr. |
MP | Phil Poquie | Haver. School | Sr. |
K | Dan McDonald | Wood | Sr. |
P | Joe Gallagher | Judge | Jr. |
DEFENSE | |||
L | Gladimir Paul | Northeast | Sr. |
L | Dawayne Young | King | Sr. |
L | Devon Cobb | Wood | Sr. |
L | Qwamere Wright-Downing | Imhotep | Sr. |
L | John Minicozzi | Episcopal | Sr. |
LB | Ryan Brady | La Salle | Sr. |
LB | Bobby McDevitt | Ryan | Sr. |
LB | Jordan Meachum | La Salle | Sr. |
B | Romeo Gunt | Imhotep | Sr. |
B | Dillon DeIuliis | SJ Prep | Sr. |
B | Seneca Williams | Ryan | Sr. |
B | Seifuddin Black | Imhotep | Sr. |
B | Sameir Madden | SCH Academy | Sr. |
B | Ryan Quigley | Lansdale | Jr. |
THIRD TEAM | |||
OFFENSE | |||
L | Ed Mooney | SJ Prep | Jr. |
L | Tymir Oliver | W. Catholic | Jr. |
L | Cameron Brown | Gratz | Jr. |
L | Kwadere Fleming | W. Phila. | Jr. |
L | Matt McDermott | La Salle | Jr. |
L | Tom Cardozo | Wood | Sr. |
L | Shane Davis | SJ Prep | Sr. |
L | Brian Denoncour | Haver. School | Jr. |
Rec | Dwine Walls | Del-Val | Sr. |
Rec | Prince Smith | Judge | Jr. |
QB | Alex Hornibrook | Malvern | Sr. |
QB | Kevin Carter | Haver. School | Jr. |
RB | Khalil Roane | Neum.-Goretti | Jr. |
RB | Syaire Madden | SCH Academy | So. |
RB | Dimetri Kelly | Roman | Sr. |
MP | Collin DiGalbo | Bonn.-Pren. | Sr. |
MP | Eduardo Sanchez | Roxborough | Sr. |
MP | Vian Dolo | Prep Charter | Sr. |
K | DeJason Ellis | Mast. North | Jr. |
P | Brendan Hanagan | McDevitt | Sr. |
DEFENSE | |||
L | Shaka Toney | Imhotep | Sr. |
L | Jowell Agyedu | Judge | Sr. |
L | Taj Clea | Franklin | Sr. |
L | Christian Lohin | Wood | Sr. |
L | Joe DuMond | SJ Prep | Jr. |
L | Mustafa Owens | W. Phila. | Sr. |
LB | Amir Walker | Del-Val | Sr. |
LB | Brian Harvey | Franklin | Jr. |
LB | Mickey Kober | Haver. School | Jr. |
LB | Shaquille Jones | Imhotep | Sr. |
LB | Davik Miller | Del-Val | Sr. |
LB | Michael DiFrancesco | Neum.-Gor. | Sr. |
B | Benny Walls | SJ Prep | Jr. |
B | Kharee Ruley | W. Catholic | Sr. |
B | Aaron McCastle | Bonn.-Pren. | Sr. |
B | Travon Williams | Northeast | Sr. |
B | Marquis Broxton | Bartram | Sr. |
HONORABLE MENTION
(Seniors Unless Noted)
OFFENSE | |
Nick Zarkoski | Malvern, L |
Jack Clements | SJ Prep, QB |
Nasir Boykin | King, QB, So |
Anthony Russo | Wood, QB, Jr. |
Sultan Johns | Olney, RB |
Luke White | Gratz, RB, Jr. |
Quadir Cobbs | Washington, RB, Jr |
Dee Barlee | Episcopal, RB, Jr |
Nasir Bonner | Del-Val, RB |
Jordan Johnson | SCH Academy, Rec, Jr |
Joe Ruggiero | Conwell-Egan, RB |
Damere Gilbert | Boys’ Latin, Rec. |
Rushawn Grange | Northeast, RB |
Julian Jamgochian | Haverford School, L |
Charlie Hemcher | La Salle, Rec. |
Quadir Strothers | Prep Charter, Rec. Jr |
Shaheed Brown | Del-Val, Rec. Jr. |
Zac Fernandez | Malvern, RB, So |
DEFENSE | |
Thomas Johnson | SJ Prep, LB |
Noah Lejman | Haverford School, LB |
Mike Crawford III | Imhotep, DB, So |
Nick Vandevere | SJ Prep, LB, Jr. |
Shaun Harris | SJ Prep, LB, Jr. |
Eric Petroski | Judge, LB |
Armen Ware | SJ Prep, L |
Mack Schwartz | Wood, LB, Jr |
Justin Montague | SJ Prep, DB, Jr. |
Jake Martillotti | Episcopal, LB |
Sam Payne | Roman, LB |
Diamir Copes | Dobbins, LB |
Mark Webb | Wood, DB, So |